Maak je eigen klimaatfilm
In samenwerking met SenterNovem en de Rabobank organiseert Kennisnet de filmwedstrijd 'Maak je eigen klimaatfilm.nl'.
In het kader van het programma Leren voor Duurzame Ontwikkeling(LvDO) is het idee ontstaan om vanuit de inspiratie die Al Gore heeft opgeroepen een eigen 'Al Gore' dan wel een eigen klimaatfilmpje te maken. De wedstrijd is bedoeld voor jongeren van 12 tot 18 jaar uit het VO, VMBO en MBO.
Jongeren wordt gevraagd om op eigentijdse wijze, met de inzet van nieuwe ict middelen, een filmpje van ongeveer drie minuten te maken over het onderwerp klimaatverandering. Wat vinden zij daarvan, hoe kijken ze daar tegenaan, wat vinden ze dat er aan gedaan kan en/of moet worden? Kortom over alles wat met klimaatverandering te maken heeft.
Begin september zijn naar 1200 scholen informatiepakketten verstuurd met de film van Al Gore, ‘An inconvenient Truth’ en met de de webquest over klimaatverandering. Uitwerking van de webquest moet de filmpjes voor de grote wedstrijd opleveren. Kennisnet verzorgt de website voor de wedstrijd waar alle filmpjes bekeken en beoordeeld kunnen worden.
Vanaf 15 september is de website actief en kan iedereen aan de slag. Het is tot 1 februari mogelijk om filmpjes in te zenden. Vervolgens vindt in februari nog een laatste stemronde plaats om een winnaar aan te wijzen. Eind maart zullen de winnende teams in een groots spektakel bij de Rabobank in het zonnetje gezet worden met een vast en zeker mooie en duurzame prijs!
Zie ook de website over duurzaamheid: duurzaamheid.kennisnet.nl/nieuws bij webquest Al Gore.
terug